Jak postupovat Minimize

1. registrace školy ZDE.

2. přihlášení na portál ZDE.

3. vytvoření seznamu tříd ZDE.

4. nastavení termínu evaluace ZDE.

5. nastavení hesla pro žáky ZDE.

6. nastavení správy nástroje ZDE.

7. jak testovat ZDE.

8. návod pro žáky ZDE.

9. získání výstupu ZDE.

 

Vysvětlivky Minimize

Administrací nástroje je myšleno nastavování portálu tak, aby bylo možno předat cílové skupině adresu, jméno a heslo k vyplnění dotazníku / ankety. Nastavování portálu může podle typu nástroje zahrnovat importy žáků a učitelů ze školních systémů (například Bakaláři, SAS), organizaci tříd na portálu a také určení termínů, kdy bude které dotazování probíhat (to zejména proto, aby bylo možno používat evaluační nástroje opakovaně v dalších letech a bylo přitom možno využít výstupů z ostatních termínů testování).

Zpětná vazba absolventů a firem - popis nástroje Minimize

Dotazník zjišťuje zpětnou vazbu k předchozímu vzdělávání od absolventů středních škol, jak s odstupem jednoho roku hodnotí své studium na střední škole. Dotazník je použitelný pro střední školy.

Rok po ukončení školy dovoluje absolventům nahlížet na své studium z odstupu, kdy již nejsou ovlivněni třeba i nedůležitým „čerstvým“ zážitkem, cítí se při hodnocení bezpečně a neobávají se vyjádřit i svůj negativní názor. Dále jsou schopni posuzovat praktický přínos studia na absolvované střední škole ve svém dalším životě, v kontextu svého zaměstnání nebo dalšího studia.

Dominantní část evaluačního nástroje tvoří dotazník strukturovaný do klíčových oblastí, které jsou tvořeny zpravidla uzavřenými otázkami či bateriemi uzavřených otázek:

  1. hodnocení průběhu a výstupů výuky,
  2. celkové hodnocení střední školy,
  3. hodnocení školy vzhledem k dalšímu směřování absolventa,
  4. spokojenost se střední školou v kontextu hodnocení průběhu výuky a výstupů studia – indexy spokojenosti.

Manuál nástroje (PDF, 4,14 MB) obsahuje cíle nástroje, popis dotazníku, postup práce s dotazníkem, pokyny k vyhodnocení, popis tvorby nástroje, dotazník (218,83 KB)ukázku evaluační zprávy (411,50 KB).

Na tvorbě nástroje se podílel autorský tým ve složení: Mgr. Jana Poláchová Vašťatková, Ph.D. a doc. PhDr. Michaela Prášilová, Ph.D. (obě z Ústavu pedagogiky a sociálních studií Univerzity Palackého v Olomouci) a Mgr. Vladislava Závrská a Mgr. Pavlína Valouchová, (obě z katedry sociologie a andragogiky Filozosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci).

Dokumentace k nástroji Minimize
 NázevVlastníkKategorieZměněnoVelikost 
3. Ukázka evaluační zprávyStanislav Michek 15.8.2012UnknownStáhnout
4. Manuál nástrojeStanislav Michek 15.8.2012UnknownStáhnout
1. Návod na vyplnění dotazníkujakub panic 2.7.2012628,22 KBStáhnout
2. DotazníkStanislav Michek 15.8.2012UnknownStáhnout