Jak postupovat Minimize

1. registrace školy ZDE.

2. přihlášení na portál ZDE.

3. vytvoření seznamu učitelů ZDE.

4. nastavení termínu evaluace ZDE.

5. nastavení hesla pro učitele ZDE.

6. návod na vyplnění dotazníku ZDE.

7. získání výstupu ZDE.

 

Vysvětlivky Minimize

Administrací nástroje je myšleno nastavování portálu tak, aby bylo možno předat cílové skupině adresu, jméno a heslo k vyplnění dotazníku / ankety. Nastavování portálu může podle typu nástroje zahrnovat importy žáků a učitelů ze školních systémů (například Bakaláři, SAS), organizaci tříd na portálu a také určení termínů, kdy bude které dotazování probíhat (to zejména proto, aby bylo možno používat evaluační nástroje opakovaně v dalších letech a bylo přitom možno využít výstupů z ostatních termínů testování).

Připravenost školy k inkluzivnímu vzdělávání - popis nástroje Minimize

Dotazník zjišťuje do jaké míry, je škola otevřena začleňování různých žáků do vzdělávání; zda jsou odpovídajícím způsobem nastaveny vztahy uvnitř školy i vztahy školy s okolím; jakým způsobem učitelé se žáky pracují; jaké jsou vztahy mezi pedagogickými pracovníky školy apod. Výstupy z dotazníku škole mohou pomoci upravit podmínky vzdělávání a výchovy žáků, kteří jsou nějakým způsobem „odlišní“. Dotazník je určen pokud možno všem pedagogům konkrétní školy. Dotazník je určen pro základní a střední školy všeho typu.

manuálu nástroje (PDF, 392,58 KB) naleznete cíle nástroje, teoreticko–metodologická východiska nástroje postup při práci s nástrojem, popis konstrukce a ověřování nástroje, rizika při práci s nástrojem a doporučení a dotazník pro učitele (140,57 KB)ukázku evaluační zprávy (13,56 KB).
.

Úloha dotazníku v autoevaluačním procesu školy:

Dotazník je vhodné zadat učitelům v průběhu školního roku za účelem zmapování přístupu k inkluzivnímu vzdělávání.  Výsledky popisují aktuální situaci a nabízejí návrhy k případným změnám. Na výpovědi z dotazníku lze nahlížet jako na informace o podpoře školy žákům a vlivu vzájemných vztahů učitelů a žáků na vzdělávání.

 

Autorem nástroje je PhDr. Josef Lukas, Ph.D. který pracuje v Institutu pedagogicko-psychologického poradenství ČR.

Dokumentace k nástroji Minimize
 NázevVlastníkKategorieZměněnoVelikost 
1. Návod na vyplněníjakub panic 2.7.2012548,13 KBStáhnout
2. Vzorová výstupní zprávajakub panic 15.9.201115,77 KBStáhnout
3. Ukázka dotazníku pro učitelejakub panic 28.3.2012140,57 KBStáhnout
4. Manuál k nástroji včetně ukázky evaluační zprávyStanislav Michek 15.8.2012UnknownStáhnout