Jak postupovat Minimize

1. registrace školy ZDE.

2. přihlášení na portál ZDE.

3. vytvoření seznamu učitelů ZDE.

4. nastavení termínu evaluace ZDE.

5. nastavení hesla pro učitele ZDE.

6. návod na vyplnění dotazníku ZDE.

7. získání výstupu ZDE.

Vysvětlivky Minimize

Administrací nástroje je myšleno nastavování portálu tak, aby bylo možno předat cílové skupině adresu, jméno a heslo k vyplnění dotazníku / ankety. Nastavování portálu může podle typu nástroje zahrnovat importy žáků a učitelů ze školních systémů (například Bakaláři, SAS), organizaci tříd na portálu a také určení termínů, kdy bude které dotazování probíhat (to zejména proto, aby bylo možno používat evaluační nástroje opakovaně v dalších letech a bylo přitom možno využít výstupů z ostatních termínů testování).

Internetová prezentace školy. Posuzovací arch - popis nástroje Minimize

 

Evaluační nástroj nabízí možnost rámcově zhodnotit podobu internetových stránek školy především z hlediska obsahového a formálního. Závěry, získané z posuzovacího archu, nemají být ani tak „definitivním“ a „nestranným“ posouzením, ale mnohem více zdrojem podnětů k zamyšlení nad podobou a funkčností webu školy, jako prostředku komunikace školy. Nástroj mohou využít základní a střední školy všech typů.

  • Posuzovací arch (PDF; 330,84 KB) a ukázka evaluační zprávy jsou určeny pro školy všech typů.
  • Nástroj je určen pro vedení škol všech typů a je školám k dispozici v elektronické podobě na zde na portále evaluačních nástrojů, tj. jeho používání vyžaduje středně pokročilou znalost práce s počítačem.
  • manuálu nástroje (PDF; 561,48 KB) naleznete popis cílů nástroje, postup pro práci s nástrojem, popis procesu ověřování a teoretická východiska, doporučení pro tvorbu internetové prezentace školy, posuzovací arch (PDF; 330,84 KB) a ukázku evaluační zprávy.

Úloha nástroje v autoevaluačním procesu školy:

  • lze využít k získání informací o vedení a řízení školy, kvalitě personální práce, kvalitě dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

 

 

Autory nástroje jsou PhDr. Josef Lukas, Ph.D. z Institutu pedagogicko-psychologického poradenství ČR a Mgr. et Mgr Jan Mareš, Ph.D. z katedry psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

.


Dokumentace k nástroji Minimize
 NázevVlastníkKategorieZměněnoVelikost 
1. Návod na vyplnění dotazníkujakub panic 29.6.2012736,48 KBStáhnout
2. Vzorová výstupní zprávajakub panic 29.8.2019UnknownStáhnout
3. Manuál k nástrojijakub panic 21.3.2012561,48 KBStáhnout
4. Posuzovací archjakub panic 21.3.2012330,84 KBStáhnout