Jak postupovat Minimize

1. registrace školy ZDE.

2. přihlášení na portál ZDE.

3. vytvoření seznamu učitelů ZDE.

4. nastavení termínu evaluace ZDE.

5. nastavení hesla pro učitele ZDE.

6. návod na vyplnění dotazníku ZDE.

7. získání výstupu ZDE.

 

Vysvětlivky Minimize

Administrací nástroje je myšleno nastavování portálu tak, aby bylo možno předat cílové skupině adresu, jméno a heslo k vyplnění dotazníku / ankety. Nastavování portálu může podle typu nástroje zahrnovat importy žáků a učitelů ze školních systémů (například Bakaláři, SAS), organizaci tříd na portálu a také určení termínů, kdy bude které dotazování probíhat (to zejména proto, aby bylo možno používat evaluační nástroje opakovaně v dalších letech a bylo přitom možno využít výstupů z ostatních termínů testování).

Poradenská role školy. Posuzovací arch - popis nástroje Minimize

Cílem metody je popsat a zhodnotit poradenskou roli školy. Na základě posouzení stavu, jak tuto roli naplňuje, si škola může určit opatření pro rozvoj školních poradenských pracovišť (práce výchovného poradce, školního psychologa a metodika primární prevence). Nástroj je použitelný pro základní školy a všechny typy středních škol.

Za školní poradenské pracoviště je považováno i pracoviště s minimálním povinným zastoupením odborných pracovníků (tj. ve škole působí pouze výchovný poradce a školní metodik prevence bez podpory školního psychologa či školního speciálního pedagoga), tzv. základní model školního poradenského pracoviště.

V manuálu nástroje (PDF, 2,89 MB) naleznete cíle nástroje, popis konstrukce a ověřování nástroje, postup při práci s nástrojem, popis vyhodnocení dat, interpretaci výsledků, rizika při práci s nástrojem a doporučení a posuzovací arch (212,82 KB).

Škola použitím nástroje obdrží evaluační zprávu, v níž je zhodnocena poradenská role školy.

Autorky jsou: doc. PhDr. Bohumíra Lazarová, Ph.D. z Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a PhDr. Petra Novotná z Institutu psychologicko-pedagogického poradenství ČR.

Dokumentace k nástroji Minimize
 NázevVlastníkKategorieZměněnoVelikost 
1. Návod na vyplněníjakub panic 29.6.2012951,13 KBStáhnout
2. Poradenská role školy - úvodní informaceDavid Pešek 15.9.2011168,64 KBStáhnout
3. Vzorová výstupní zpráva (xlsx)jakub panic 4.1.201220,90 KBStáhnout
4. Posuzovací archjakub panic 10.3.2012212,82 KBStáhnout
5. Manuál k nástrojiStanislav Michek 15.8.2012UnknownStáhnout